x Kotikatu

Siirry sivustolle

Yhteystiedot
Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kotikatu Oy

Takomotie 1–3, 00380 Helsinki
Vaihde: 010 270 8000 (arkisin klo 7.00 – 16.00)
asiakaspalvelu@kotikatu.fi

Verkkolaskutustiedot ovat 1.4.2019 alkaen:
Kotikatu Oy
Y-tunnus: 0743414-3
Välittäjä: Basware, BAWCFI22
Verkkolaskuosoite: 003707434143
Viitetiedoksi laskulle: tilaaja ja kustannuspaikka, mahdollinen työnumero

Katso puheluiden hintatiedot tästä.

Huoltoyksiköiden yhteystiedot

Paikalliset asiakaspalvelupisteemme yhteys- ja päivystystiedot löydät yksikön omalta sivulta.

 

Cateva Oy

Cateva on osa Kotikatua. Sen kiinteistötekniikkaan, remontti- ja korjausrakentamiseen, viher- ja maanrakentamiseen sekä muihin sisä- ja ulkotöihin liittyvät palvelut täydentävät ja tukevat säännöllistä kiinteistöhuollon kokonaisuutta.

Huoltoliiketoiminnan johto

Petri Vainikainen

Ydin-Helsinki
aluejohtaja
Petri Vaininkainen
petri.vaininkainen@kotikatu.fi
010 270 8240

Petri Tamminen

Pohjois-Helsinki
aluejohtaja
Petri Tamminen
petri.tamminen@kotikatu.fi
010 270 8515

Kotikatu

Itä-Helsinki, Sipoo
aluejohtaja
Jussi Lahti
jussi.lahti@kotikatu.fi
010 270 8501

Roope Pehkonen

Keski-Helsinki
aluejohtaja
Roope Pehkonen
roope.pehkonen@kotikatu.fi
010 270 8493

Kotikatu

Länsi-Helsinki
aluejohtaja
Pasi Laitila
pasi.laitila@kotikatu.fi
010 270 8290

Kotikatu

Keski-Espoo
aluejohtaja
Toni Pykönen
toni.pykonen@kotikatu.fi
020 779 0306

Kotikatu

Länsi-Espoo
aluejohtaja
Merja Udd
merja.udd@kotikatu.fi
010 270 8160

Kotikatu

Etelä-Espoo
aluejohtaja
Sami Valkama
sami.valkama@kotikatu.fi
010 270 8901

Janne Castren

Keski- Uusimaa
aluejohtaja
Janne Castrén
janne.castren@kotikatu.fi
020 755 8549

Kotikatu

Oulu
aluejohtaja
Teemu Runtti
teemu.runtti@kotikatu.fi
010 420 8002

Heikki Huuskonen

Vantaa
aluejohtaja
Heikki Huuskonen
heikki.huuskonen@kotikatu.fi
010 270 8341

Juha Nyström

Liikekiinteistöt pääkaupunkiseutu
aluejohtaja
Juha Nyström
juha.nystrom@kotikatu.fi
0207495120

Kai Hintz

Pirkanmaa
operatiivinen johtaja
Kai Hintz
kai.hintz@kotikatu.fi
010 270 8268

Sakari Pietilä

Espoo, Liikekiinteistöt
operatiivinen johtaja
Sakari Pietilä
sakari.pietila@kotikatu.fi
020 779 0301

Kotikatu

Jyväskylä, Oulu
operatiivinen johtaja
Mikko Mäkikyrö
mikko.makikyro@kotikatu.fi
010 270 8026

Vesa Koljonen

Pääkaupunkiseutu
operatiivinen johtaja
Vesa Koljonen
vesa.koljonen@kotikatu.fi
010 270 8056

Johto ja tukipalvelut

Jussi Niemelä

Toimitusjohtaja
Jussi Niemelä
jussi.niemela@kotikatu.fi
010 270 8009

Hans Sten

Talousjohtaja
Hans Sten
hans.sten@kotikatu.fi
010 270 8939

Joni Paananen

Konsernilakimies
Joni Paananen
joni.paananen@kotikatu.fi
010 270 8275

Eeva Tielinen

Henkilöstöjohtaja
Eeva Tielinen
eeva.tielinen@kotikatu.fi
010 270 8302

Otto Tarkiainen

Liiketoimintajohtaja, huolto
Otto Tarkiainen
otto.tarkiainen@kotikatu.fi
010 270 8087

Markku Sevon

Liiketoimintajohtaja, erillispalvelut
Markku Sevón
markku.sevon@cateva.fi
010 270 8390

Ilkka Laitinen

Myyntijohtaja
Ilkka Laitinen
ilkka.laitinen@kotikatu.fi
010 270 8476

Petteri Hiitola

Johtaja, tukitoiminnot
Petteri Hiitola
petteri.hiitola@kotikatu.fi
010 270 8220

Tiia Suontausta

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
Tiia Suontausta
tiia.suontausta@kotikatu.fi
010 270 8456

Jukka Laitinen

Asiakkuuspäällikkö
Jukka Laitinen
jukka.laitinen@kotikatu.fi
010 270 8966

Jani Karttunen

Asiakkuuspäällikkö
Jani Karttunen
jani.karttunen@kotikatu.fi
010 270 8039

Satu Hannula

Asiakaspalvelupäällikkö
Satu Hannula
satu.hannula@kotikatu.fi
010 270 8002

Timo Turkkinen

Hankinta- ja kalustopäällikkö
Timo Turkkinen
timo.turkkinen@kotikatu.fi
010 270 8021

Kotikatu

Turvallisuuspäällikkö
Antti Mäkinen
antti.makinen@kotikatu.fi
010 270 8469

Johdon assistentti
Susanna Yrttimaa-Verno
susanna.yrttimaa-verno@kotikatu.fi
010 270 8505