Yhteystiedot
Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kotikatu Oy

Pääkonttori ja postiosoite:
Takomotie 1–3, 00380 Helsinki
Vaihde: 010 270 8000 (arkisin klo 7.00 – 16.00)
asiakaspalvelu@kotikatu.fi

Katso huoltoyksikkökohtaiset päivystysnumerot ja asiakaspalvelupisteet tästä

Katso puheluiden hintatiedot tästä.

Huoltoyksiköiden yhteystiedot

Paikalliset asiakaspalvelupisteemme yhteys- ja päivystystiedot löydät yksikön omalta sivulta.

Cateva Oy

Cateva on osa Kotikatua. Sen kiinteistötekniikkaan, remontti- ja korjausrakentamiseen, viher- ja maanrakentamiseen sekä muihin sisä- ja ulkotöihin liittyvät palvelut täydentävät ja tukevat säännöllistä kiinteistöhuollon kokonaisuutta.

 

Verkkolaskutustiedot

Kotikatu Oy
Viitetiedoksi laskulle: tilaaja ja kustannuspaikka, mahdollinen työnumero
Y-tunnus: 0743414-3
Välittäjä: Basware, BAWCFI22
Verkkolaskuosoite: 003707434143
Mikäli verkkolaskutusmahdollisuutta ei ole, voi laskut toimittaa:
S-posti: invoice-07434143@kollektor.fi tai paperilaskut
Kotikatu Oy
07434143
PL 100
80020 Kollektor Scan

Kotikatu Hallintopalvelut Oy

Viitetiedoksi laskulle: tilaaja ja kustannuspaikka, mahdollinen työnumero
Y-tunnus: 3125932-2
Välittäjä: Basware, BAWCFI22
Verkkolaskuosoite: 003731259322
Mikäli verkkolaskutusmahdollisuutta ei ole, voi paperilaskut toimittaa:
Kotikatu Oy, Ostoreskontra, Takomotie 1-3, 00380 Helsinki

Mikäli sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä!
Ostoreskontra: ostoreskontra@kotikatu.fi

Huoltoliiketoiminnan johto

Vesa Koljonen

Pääkaupunkiseutu
operatiivinen johtaja
Vesa Koljonen
vesa.koljonen@kotikatu.fi
010 270 8056

Petri Vainikainen

Ydin-Helsinki
aluejohtaja
Petri Vainikainen
petri.vainikainen@kotikatu.fi
010 270 8240

Petri Tamminen

Pohjois-Helsinki
aluejohtaja
Petri Tamminen
petri.tamminen@kotikatu.fi
010 270 8515

Pohjois-Helsinki
aluejohtaja
Sami Karimerto
sami.karimerto@kotikatu.fi
010 270 8747

Itä-Helsinki, Sipoo
aluejohtaja
Jussi Lahti
jussi.lahti@kotikatu.fi
010 270 8501

Roope Pehkonen

Keski-Helsinki
aluejohtaja
Roope Pehkonen
roope.pehkonen@kotikatu.fi
050 373 9131

Länsi-Helsinki
aluejohtaja
Pasi Laitila
pasi.laitila@kotikatu.fi
010 270 8290

Heikki Huuskonen

Vantaa
aluejohtaja
Heikki Huuskonen
heikki.huuskonen@kotikatu.fi
010 270 8341

Janne Castren

Keski- Uusimaa
aluejohtaja
Janne Castrén
janne.castren@kotikatu.fi
020 755 8549

Sakari Pietilä

Espoo, Pori, Liikekiinteistöt
operatiivinen johtaja
Sakari Pietilä
sakari.pietila@kotikatu.fi
020 779 0301

Keski-Espoo
aluejohtaja
Toni Pykönen
toni.pykonen@kotikatu.fi
020 779 0306

Länsi-Espoo
aluejohtaja
Merja Udd
merja.udd@kotikatu.fi
010 270 8160

Kotikatu

Etelä-Espoo
aluejohtaja
Sami Valkama
sami.valkama@kotikatu.fi
010 270 8901

Liikekiinteistöt pääkaupunkiseutu
aluejohtaja
Jarmo Mäki
jarmo.maki@kotikatu.fi
020 749 5112

Kai Hintz

Pirkanmaa, Lahti
operatiivinen johtaja
Kai Hintz
kai.hintz@kotikatu.fi
010 270 8268

Pirkanmaa
aluejohtaja
Ville Ojanen
ville.ojanen@kotikatu.fi
010 270 8145

Jyväskylä, Oulu, Kuopio
operatiivinen johtaja
Mikko Mäkikyrö
mikko.makikyro@kotikatu.fi
010 270 8026

Oulu
aluejohtaja
Teemu Runtti
teemu.runtti@kotikatu.fi
010 420 8002

Jyväskylä
aluejohtaja
Arttu Ojala
arttu.ojala@tlmaint.fi
020 762 2483

Johto ja tukipalvelut

Jussi Niemelä

Toimitusjohtaja
Jussi Niemelä
jussi.niemela@kotikatu.fi
0400 462 696

Hans Sten

Talousjohtaja
Hans Sten
hans.sten@kotikatu.fi
010 270 8939

Joni Paananen

Konsernilakimies
Joni Paananen
joni.paananen@kotikatu.fi
010 270 8275

Eeva Tielinen

Henkilöstöjohtaja
Eeva Tielinen
eeva.tielinen@kotikatu.fi
010 270 8302

Otto Tarkiainen

Liiketoimintajohtaja, huolto
Otto Tarkiainen
otto.tarkiainen@kotikatu.fi
010 270 8087

Liiketoimintajohtaja, Cateva
Markku Sevón
markku.sevon@cateva.fi
010 270 8390

Kehitys- ja markkinointijohtaja
Petri Uomala
petri.uomala@kotikatu.fi
010 270 8601

Johdon assistentti
Susanna Yrttimaa-Verno
susanna.yrttimaa-verno@kotikatu.fi
010 270 8505

Head of M&A, yritysostot
Tiina Volmer
tiina.volmer@kotikatu.fi
010 270 8488

Petteri Hiitola

Johtaja, tukitoiminnot, laadunvalvonta
Petteri Hiitola
petteri.hiitola@kotikatu.fi
010 270 8220

Timo Turkkinen

Hankinta- ja kalustojohtaja
Timo Turkkinen
timo.turkkinen@kotikatu.fi
010 270 8021

Tiia Suontausta

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
Tiia Suontausta
tiia.suontausta@kotikatu.fi
010 270 8456

Jani Karttunen

Asiakkuuspäällikkö
Jani Karttunen
jani.karttunen@kotikatu.fi
010 270 8039

Asiakkuuspäällikkö
Jani Hautala
jani.hautala@kotikatu.fi
010 270 8562

Satu Hannula

Asiakaspalvelupäällikkö
Satu Hannula
satu.hannula@kotikatu.fi
010 270 8002

Turvallisuuspäällikkö
Antti Mäkinen
antti.makinen@kotikatu.fi
010 270 8469

Liiketoimintapäällikkö, Talomestari
Tomi Strand
tomi.strand@kotikatu.fi
010 270 8167